Trwałe identyfikatory na Polskiej Platformie Medycznej – webinarium o współpracy Omega-PSIR, ORCID i DataCite Copy

Trwałe identyfikatory na Polskiej Platformie Medycznej – webinarium o współpracy Omega-PSIR, ORCID i DataCite  Copy
6 listopada 2021

Zachęcamy do wzięcia udziału w webinarium “Persistent Identifiers Supported by Service Providers: A Case Study of CRIS Systems – the Polish Platform of Medical Research” poświęconym trwałym identyfikatorom (ang. persistent identifiers, PIDs) i ich zastosowaniu w systemach typu CRIS (ang. current research information system) na przykładzie Polskiej Platformy Medycznej. Podczas webinarium przedstawiciele ORCID, DataCite, Sages, PPM i euroCRIS opowiedzą o praktykach i korzyściach płynących ze stosowania trwałych identyfikatorów w oprogramowaniach służących do zarządzania informacją naukową.

Webinarium odbędzie się w języku angielskim, 8 grudnia 2021 r. o godz. 10.00 (CET) na platformie GoToWebinar. Do wzięcia udziału wymagana jest wcześniejsza bezpłatna rejestracja. Poniżej przedstawiamy program spotkania:

Opening – Chieh-Chih Estelle Cheng (ORCID)
• Introduction to PIDs
Showcase 1: Working with ORCID as a Service Provider – Chieh-Chih Estelle Cheng (ORCID), Jakub Koperwas (Sages, Omega-PSIR)
• How CRIS system is benefitting from ORCID integration
• Best practises for ORCID integration
• Live demo
Showcase 2: Working with DataCite as a Service Provider – Helena Cousijn, PhD (DataCite), Jakub Koperwas (Sages, Omega-PSIR)
• How CRIS system is benefitting from DataCite integration
• Best practises for DataCite integration
• Live demo
Showcase 3: Polish Platform of Medical Research – Jakub Koperwas (Sages, Omega-PSIR), Justyna Zawada (Polska Platforma Medyczna, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu)