O PPM na XXXVIII Konferencji Problemowej Bibliotek Medycznych

24 września 2021

Jedna z sesji XXXIII Konferencji Problemowej Bibliotek Medycznych, zorganizowanej przez Bibliotekę Uniwersytecką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w dniach 13-14 września 2021 r., była poświęcona otwartej medycynie. Została wprowadzona do programu dzięki sugestiom uczestników konferencji podsumowującej realizację dwóch projektów powstałych w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa: Polska Platforma Medyczna: portal zarządzania wiedzą i potencjałem badawczym i InterScienceCloud – Zintegrowana platforma informacji o działalności naukowej. Kontynuując podjęte wtedy tematy, w panelu dyskusyjnym rozmawiano m.in. o systemach CRIS i repozytoriach instytucjonalnych w polskich instytucjach medycznych, implementacji polityk otwartego dostępu czy integracji systemu PPM z ORCID.

O PPM na XXXVIII Konferencji Problemowej Bibliotek Medycznych