OpenAIRE – Krajowe Warsztaty Otwartego Dostępu

9 czerwca 2020

8 czerwca odbyły się Krajowe Warsztaty Otwartego Dostępu OpenAIRE, których tematem przewodnim było wdrażanie instytucjonalnych polityk otwartości. Wśród prelegentów, obok przedstawicieli Platformy Otwartej Nauki (Jacek Szprot), Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (Mateusz Gaczyński) oraz  Krajowego Biura Otwartego Dostępu OpenAIRE (Natalia Gruenpeter) znaleźli się przedstawiciele pięciu jednostek naukowych pełniący funkcję pełnomocników ds. otwartego dostępu w swoich instytucjach. Wykłady wygłosili: dr Katarzyna Świerk z (Uniwersytet Gdański), dr Anna Anetta Janowska (Szkoła Główna Handlowa), dr Dorota Leśniewska (Polska Akademia Nauk), dr Jolanta Przyłuska (Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi) oraz Katarzyna Marszałek i Agnieszka Ziemka (Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie).

Reprezentująca IMP, dr Jolanta Przyłuska omówiła proces wdrożenia instytucjonalnej polityki w Instytucie Medycyny Pracy oraz ideę wspólnej polityki otwartego dostępu Polskiej Platformy Medycznej (link do prezentacji tutaj).

W wydarzeniu udział wzięło ponad 90 osób z prawie 50 jednostek naukowych. Wśród uczestników były osoby pełniące rolę pełnomocników i koordynatorów ds. otwartego dostępu, jak również osoby zaangażowane w prace na rzecz otwartości w instytucjach, które jeszcze nie przyjęły polityki otwartości.

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

OpenAIRE – Krajowe Warsztaty Otwartego Dostępu